دوشنبه , ۷ میزان ۱۳۹۹

مجتبی حسینی، نقاش جوان و پرتلاش

مجتبی حسینی، نقاش جوان و پرتلاش

FB_IMG_1467398520648

هنر نقاشی پیشینه بسیار درازی را در افغانستان پیموده است ، کمال الدین بهزاد و غلام محمد میمنگی نمونه ای از حضور قوی هنر نقاشی در افغانستان هستند.
پس از سقوط حکومت طالبان و باز شدن درها به سوی تعلیم و یادگیری در عرصه نقاشی جوانان زیادی به این هنر رو آوردند.از جمله این هنرمندان جوان مجتبی حسینی ، جوان با استعداد است که با پشت سر گذاشتن مشکلات بسیار توانسته در هنر نقاشی در سبک های مختلف خبره شود.

FB_IMG_1467398573123

رنگ روغنی دختر ترکمن از حسینی

مجتبی حسینی در کابل به دنیا آمده، از دوران کودکی به رسامی و رنگ‌آمیزی نقاشی های کتابها علاقه داشته و بعد از صنف چهار تصمیم به حضور در کلاس های رسامی میگیرد و نزد استاد عزیز و استاد ژکفر و استادانه دیگر نقاشی را می آموزد . روحیه قوی و عشق و علاقه به نقاشی از مجتبی به مرور زمان نقاش ماهر ساخت. هر چند کمبود امکانات و لوازم نقاشی و بی توجهی نزدیکان باعث دلزده گی او میشد ،اما با این حال از تلاش خود دست بردار نبود.

FB_IMG_1467398539145

مجتبی حسینی میگوید به کشیدن اسب ها علاقه زیادی دارد و بسیاری از آثارش هم در این باب است.
حالا مجتبی حسینی یک نقاش موفق است، یک کارگاه نقاشی برای خود در شهر نو بپا کرده، و بدون کدام مشکل اقتصادی به فعالیتش ادامه میدهد.
مجتبی حسینی نمایشگاه های زیادی در داخل کشور راه اندازی کرده است اما متاسفانه با وجود بازدید و استقبال ریاست جمهوری و برخی ارگان های فرهنگی ، مورد حمایت جدی قرار نگرفته اما با این حال او در حال کسب محبوبیت در بین مردم است و با سفر به مناطق مختلف از زندگی اجتماعی مردم ، تصویری از یک منظره زنده و پیش رویش میکشد و به هنرندان دیگر هم توصیه میکند از جلوه های زنده و پیش رویشان هنرپروری کنند.

FB_IMG_1467398654323

نقاشی با مداد از حسینی 

امثال اقای حسینی ،سرمایه های ملی محصوب میشوند و در صورت عدم توجه دولت به این قشر ، به مرور زمان با فرار استعدادها از کشور روبه رو خواهیم شد که عواقب بدی برای رشد و ترقی کشور در ابعاد مختلف دارد.
وبگاه علمی فرهنگی هرویان از دولت کشور عزیزمان میخواهد تا در خصوص این هنرمندان سرمایه گذاری خاصی را در نظر بگیرند

این مطالب را نیز ببینید!

فیلم افغانی سیب ازیک بهشت با کیفیت عالی An Apple From Paradise HD

فیلم افغانی سیب ازیک بهشت با کیفیت عالی An Apple From Paradise HD “سیبی از …

3 دیدگاه‌ها

  1. چه نقاشی های زیبایی,آفرین

  2. بسیار عالی یست سپاس

    بسیار عالی یست سپاس از همه عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *