سه شنبه , ۶ جوزا ۱۳۹۹

افغانستان چگونه به امنیت و اشتغال میرسد؟

افغانستان چگونه به امنیت و اشتغال میرسد؟ برای پاسخ به آن باید موارد زیر را مورد بررسی قرار داد

11146619_781006152015706_6440265464980824826_n

امنیت:
امنیت تنها راهیست که دروازه های رشد و شکوفایی را در چوکات خود پرورش میدهد.اگر امنیت در یک کشور حاکم باشد ،سرمایه ها برای توسعه و نوسازی فراهم است ، اگر سرمایه ها در آن کشور صرف شود زمینه شغل و اشتغالزایی فراهم میشود.گر شغل و امنیت بود ، انسان دیگر برای تامین مخارج مادی خود نیاز به انجام امور خلاف ها و ناهنجاری ها ندارد و اینگونه امنیت نقش ارزشمند خود را بروز میدهد.
فضای امن و قابل اعتماد باعث میشود فرزندان بدون کدام مانعی رشد کنند ، تحصیل کنند و انسان مفیدی برای کشور خود شوند.
نیروی انسانی :
بعد از امنیت و اشتغال آنچه در کشور عزیزمان افغانستان مورد نیاز است ، نیروی انسانی است.نیرویی که بتواند امنیت را بشناسد و در کشور آن را اجرا کند ، اکنون امنیت ، اشتغال ،رفاه و توسعه فراهم است اما نیاز است تا چرخ این موارد توسط یک افغان به حرکت در آورده شود.دشمنان وطن هم برای رسیدن به اهداف خود تلاش دارند تا فعالانی که از صدق دل بر وطن و مردمشان نیرو صرف میکنند را نابود سازند.چرا که اگر امروز فرزند ما به مکتب نرود ، فردا افغان باسواد و آگاه و دشمن شناس و.. نخواهد بود.پس تنها علم است که انسان را متوجه اشتباهاتش میکند و بس.
دور انداختن مسایل اختلافاتی و یک پارچه شدن
یک چوب نازک به راحتی شکننده است اما قطعا اگر تعداد چوب های نازک در کنار هم زیاد باشد دیگر شکسته نخواهد شد.در افغانستان اقوام مختلف و با آیین و عقاید مختلف زندگی میکنند.این تنوع قومی و عقیده ای ، ابزاری است که دشمن بر علیه ما در تهاجمات فرهنگی و فیزیکی استفاده میکند.
اگر ما از جنوبی ترین نقطه تا شمالی ترین و شرقی و غربی و مرکزی و… ، یک دست و یک پارچه باشیم دیگر هیچ قدرت بزرگی نمیتواند در مقابل ما دندان تیز کند.فرض اگر یک تعداد دشمن در یک قریه حمله میکند اگر تمام آن قریه جمع شوند و متحد و یک پارچه در مقابل مزدوران ایستادگی کنند ، به هیچ وجه دشمن آسیبی به تک تک مردم قریه نمیتواند برساند.پس وحدت یک راه حل است برای وارد شدن به خانه ی امنیت و توسعه.
وبگاه هرویان از دولت مردان و سربازان ومردم آگاه وطن نهایت تشکر دارد که زحمت میشکند و حتی جانشان را برای وطن خود میدهند تا افغانستان کشوری پیشرو ، امن و نوین باشد.
هم کسی با قلم خود برای وطن تلاش میکند و هم کسی که با سلاح خود از وطن دفاع میکند براستی یک مجاهد حقیقی و وطن پرست است که خداوند تبارک و تعالی نیز از او ان شا الله راضی و خشنود است و اگر جانش را در این راه بدهد شهید بحساب میرود و با پیامبران و بزرگان در بهشت برین هم نشین خواهد شد.

این مطالب را نیز ببینید!

بازی شاهین اسمایی و طوفان هریرود(تصویر)

بازی شاهین آسمایی و طوفان هریرود(تصویر)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *